Træningslejer for HCK Ungdom

28+29+30 april eller 9+10+11 juni

 

I Hvidovre Cykle Klub arbejder vi på en træningslejr for ungdomsafdelingen. Vi tager afsted om fredagen og kommer hjem igen søndag eftermiddag/aften. 

Turen er for alle klubbens ungdomsryttere uanset alder. Det kan være vi får brug for et par frivillige forældre der tager med på turen, eller hjælper med at kører drengene frem og tilbage. Mere om dette senere. 

Turen er tænkt som et træningsarrangement, men endnu vigtigere som et socialt arrangement, hvor hygge, grin, røverhistorier, dårlige vittigheder og god mad står i høj kurs. På turen vil der blive indlagt ca. 4 træningspas, resten af tiden skal bruges på leg og hygge. 

Før vi kan stykke det endelige arrangement sammen, er det vigtigt at I melder tilbage om I har lyst til at tage med, samt hvilken weekend der passer jer bedst. Meld gerne tilbage hurtigst muligt så jeg kan reservere stedet hvor vi skal overnatte. 

Send mig en mail om I har lyst samt hvilken weekend i kan til carsten.machholdt@gmail.com

Der er to muligheder for arrangementet. 

28+29+30 april eller 9+10+11 juni

Mange hilsner
Flemming og Carsten

Share This
X
X