Mandag den 18/9 er der træning med pølser og lidt at drikke – vores mangeårige sponsor DJUVA vil gerne byde på lidt mad og drikke, for at fejre nye lokaler og ønske os tillykke med en snart veloverstået sommersæson.

Motionsafdelingen lægger mandag træningen forbi DJUVA i Greve, hvor vi ankommer kl. 18:30 til grillede pølser, øl og vand. Alle klubbens øvrige medlemmer både licens og ungdom er selvfølgelig også velkomne til at køre med, eller selv kigge forbi DJUVA kl. 18:30.

Ud over mad og drikke vil der være gode tilbud på armbånd.
Kom og nyd en lille time med klubben.

Vi håber at se rigtig mange til denne lidt alternative trænings aften. Vi køre i stille og roligt snakketempo, så alle kan følge med. Vi har her muligheden for at køre en tur sammen, uden at skulle måle watt og tempo. 

Kom og støt op om en af vores mange Sponsorer.

Vi køre : https://connect.garmin.com/modern/course/16398639

Share This
X
X