På ungdomsafdelingens møde aftalte vi, at der på hjemmesiden skulle oprettes en telefonliste for ungdomsrytterne og forældrene. Den er ved at blive opdateret og ligger på klubbens hjemmeside. Man finder den under menupunktet Ungdom -> Telefonliste.

For at se menupunktet skal man være logget ind på siden. Og det er lavet således at klubbens ungdomsryttere, forældre, trænere samt administratorer kan se telefonlisten. Klubbens øvrige medlemmer kan ikke se telefonlisten.

Jer der allerede står på listen må meget gerne tjekke, at informationerne er korrekt. Er der noget der skal rettes eller får ungdomsryttere eller forældre nyt nummer eller email, skal I sende en email til webmaster@hvidovrecykleklub.dk. Så vil listen blive opdateret. På sigt håber jeg I selv kan rette informationen.

På mødet talte vi også om, at man automatisk fik information når der var nyt fra ungdomsafdelingen. Det er nu lavet således, at ungdomsryttere med email samt forældre nu modtager en email, når der er nyt fra ungdomsafdelingen. Det har ikke været muligt at lave en SMS løsning – måske det lykkes. 

I må meget gerne sende mig en mail, og fortælle mig om I har fået en mail om denne nyhed. Så er jeg sikker på funktionen virker. Send mailen til webmaster@hvidovrecykleklub.dk

Bedste hilsner
Hvidovre Cykle Klub
Carsten Machholdt

Share This
X
X