Mandag d. 23 oktober kl. 19.00 afholder vi klubaften i vores klublokaler

Vi holder ikke så tit klubaftener mere, da fremmødet tidligere var meget begrænset med mindre der var et specifikt program for aftenen. Vi har derfor lavet et program med en del relevante emner og informationer for vores medlemmer. Udover det faste del af programmet så er der selvfølgelig også mulighed for at møde sine klubkammerater uden cykelhjem og fråde om munden, til hyggeligt samvær og snak om nye og gamle røverhistorier. Vi håber at se mange af jer mandag d. 23. oktober, hvor vi har dette program:

Licens og motionstrænerne vil fortælle om den kommende vintertræning som starter torsdag d. 2. november, men allerede nu kan vi godt fortælle at der bliver masser af muligheder med tilbud på både landevej, cross og MTB

Vi arbejder også på at vise klubbens nyeste investering i et par topmoderne hometrænere med software og hardware udstyr helt i top. Hometrænerne vil blive opstillet i klubbens lokaler og der vil være mulighed for en kort præsentation af dem.

Vi vil også give nogle sneak peeks i form af billeder på vores kommende klubtøj – det kan i godt glæde jer til.

Vi har også inviteret et par af klubbens sponsorer til at komme og fortælle lidt om hvad de laver og vise nogle af deres produkter. På facebook opslaget vil vi løbende fortælle om det når vi ved helt præcist hvem der kommer.

Share This
X
X