En lille tilføjelse til vores klubaften mandag d. 03 oktober. Vi har lavet en aftale med vores sponsor Heino Cykler om at de kommer og viser nogle af deres cykler. Claus Katzmann som er medlem i klubben og samtidig ansat i salgsafdelingen i Heino Cykler kommer og viser et lille udsnit af deres sortiment i racercykler, vintercykler og crosscykler. Den sidste del måske meget aktuelt til dem af jer der har planer om at køre cross til vinter. Claus vil også benytte lejligheden til at fortælle lidt om Heino Cykler generelt.

Derudover vil Fisker også fortælle lidt om forårets træningstur til Mallorca.

Programmet ser derfor således ud:

Kl. 19.10- 19.30 Fisker fortæller om forårets træningstur til Mallorca

Kl. 19.30-20.00 Information om vintertræning, herunder cross og MTB

Kl. 20.00-20.30 Heino Cykler info og præsentation af cykler

Af hensyn til planlægning af vand, kaffe og kage må i meget gerne melde jer til på begivenheden der er slået op på hjemmesiden.

 

Share This
X
X