Kære alle

I forbindelse med vores gadeløb her den 20. august har vi den 20. juli sendt en mail ud til jer alle og bedt om jeres hjælp til klubbens gadeløb den 20/8. Der er allerede nogle der har tilkendegivet at de kan hjælpe, men vi er langt fra i mål. Vi har ialt brug for folk til 225 opgaver – og man kan godt have mere end en opgave. Vi har på nuværende tidspunkt kun fået besked fra 32 personer om at de kan hjælpe til. Derfor håber vi, at mange af jer vil tilkendegive om I kan eller ej – hurtigst muligt – så vi kan se hvor mange vi mangler. 

Vi vil meget gerne kunne sende planen ud i god tid, så folk har mulighed for at se hvor og hvad de skal og kan forberede sig ordentligt. Derfor har vi brug for, at I tilkendegiver om I kan hjælpe eller ej og gerne senest den 7. august, så vi har en chance for at have planen klar den 14. august. Dette kan I gøre på vores hjemmeside via dette link hvidovrecykleklub.dk/frivillig-hjaelper-gadeloeb/ 

Hvidovre Cykle Klub

Share This