Som tidligere nævnt skal vi afholde gadeløb søndag d. 14. august. Målet er at vi først og fremmest skal afvikle nogle gode og spændende løb, men samtidig også have nogle aktiviteter i målområdet. Det er er relativt stort arrangement og vi har behov for al den hjælp vi kan få fra vores medlemmer. Vi håber at så mange HCK ryttere stiller op i løbet (både licens og motion) og enten før eller efter giver en hånd med. Princippet er som tidligere år at stiller man op i løbet så skal man også hjælpe på dagen. Medlemmer der ikke stiller op må også meget gerne hjælpe til, ligesom familiemedlemmer, naboer og venner selvfølgelig også er velkomne til at hjælpe til. Vi håber at kunne gøre “vagterne” lidt kortere i år nemlig omkring 2,5 time per vagt, men det afhænger selvfølgelig af hvor mange der melder sig. I melder jer til som hjælper enten ved at sende en mail til Rasmus (rasmus_kehler@hotmail.com) med angivelse af eventuel foretrukken tidspunkt og antal personer. I kan også melde tilbage på facebook strengen her. Af hensyn til planlægning må i meget gerne melde jer til så hurtigt som muligt. På forhånd tak.    

Share This
X
X