RESULTATER 2015

Top 5 resultater for hver klasse

Den samlede resultatliste findes på DCU’s hjemmeside

Motionsklassen

1. Kasper Bergstein Nielsen, Hvidovre Cykle Klub (00:39:43:81)

2. Simon Rath, Valby (00:39:44:936)

3. Kristian Slot Pedersen, Hvidovre Cykle Klub (00:39:47:804)

4. Stefan Ernst Jensen, HLA Cycling (00:40:32:216)

5. Daniel Stampe (00:40:51:509)

Omgange: 15

Junior

1. Nicolai Petersen, Team Bravida – Georg Berg (00:52:32:342)

2. Christian Ingeman Lindquist, Team Cycling Elite Copenhagen (s.t.)

3. Maximilian Hoffmann, Pythonpro.com – Champion system (s.t.)

4. Andreas Stokbro Nielsen, Pythonpro.com – Champion system (s.t.)

5. Andreas Lorentz Kron, D.C.R. – Ballerup (s.t.)

Distance: 20

Dame B

1. Line Eriksen, Hvidovre Cykle Klub (00:44:36:354)

2. Annette Berg, Sorø Bicycle Club (s.t.)

3. Rikke Bak Dalsgaard, Amager Cykle Ring (00:44:43:653)

4. Laila Hünersen, Dansk Mountainbike Klub (00:47:39:754)

Omgange: 15

H40

1. Dani Petersen, Holte Cykel Klub (00:59:06:929)

2. Danny Jonasson, Hvidovre Cykle Klub (s.t.)

3. Niels Marquard, Sorø Bicycle Club (s.t.)

4. Jens Frøslev-Nielsen, Værløse-Farum Cykelklub (s.t.)

5. Anders Dellien, CK Ringen (s.t.)

Omgange: 22

C

1. Mads Wulff Rydicher, Hvidovre Cykle Klub (00:48:31:786)

2. Nicolai Christensen, Amager Cykle Ring (s.t.)

3. Kasper Anker Pedersen, Arbejdernes Bicykle Club – ABC (s.t.)

4. Ask Nørgaard, Svendborg Cykle Club – Sydfyn (s.t.)

5. Henrik Buhl, Ordrup Cykle Club (s.t.)

Omgange: 18

B

1. Jacob Mørkøv, D.C.R. – Ballerup (00:53:25:139)

2. Rashid F. Elkott, FBL (00:53:42:996)

3. Sebastian Juul, Næstved Bicycle Club (s.t.)

4. Flemming Trøigaard, Holte Cykel Klub (s.t.)

5. Tim Bendtsen, Sydkystens Cycling (00:53:46:426)

Omgange: 20

U17

1. Johan Price-Pejtersen, Cykleklubben Fix Rødovre (00:40:50:153)

2. Matias Gunnar Malmberg, Cykleklubben Fix Rødovre (00:41:56:917)

3. Julius Johansen, Cycling Club Hillerød – CC Hillerød (s.t.)

4. Kristian Kaimer Eriksen, Cykleklubben Fix Rødovre (00:42:15:126)

5. Oliver Wulff Frederiksen, Greve Cykle Club (s.t.)

Omgange: 15

H60

1. Klaus Pedersen, Greve Cykle Club (00:44:13:515)

2. Torben Flindt, Ordrup Cykle Club (s.t.)

3. Torben Nielsen, Politiets IF – Kbh Cykling (00:44:34:676)

4. Jens Frank, D.C.R. – Ballerup (s.t.)

5. Børge Bundgaard Sørensen, Greve Cykle Club (s.t.)

Omgange: 15

H50

1. Henrik Bjarne Jensen, FBL (00:49:40:573)

2. Bo Hein, Dansk BiCycle Club (00:49:41:709)

3. Claus Wårsøe, Cykling Odense (00:50:17:833)

4. Jan Hansen, Lyngby Cycle Club (s.t.)

5. Henrik Zachariassen, Arbejdernes Bicycle Club – ABC (s.t.)

Omgange: 18

Dame A

1. Amalie Dideriksen, Boels-Dolmans Cycling Team (00:48:32:269)

2. Betina Cramer, Sydkystens Cycling (00:48:34:59)

3. Josephine Helena Hansen, Amager Cykle Ring (00:50:55:249)

Distance: 18

A

1. Rasmus Bøgh Wallin, Team Soigneur FBL (00:58:22:206)

2. Marc Hester, ONE Pro Cycling (s.t.)

3. Erik Lahm, Odder Cykel Klub (s.t.)

4. Tobias Mørch Kongstad, Platform Cycling Team (s.t.)

5. Emil Dam Sørensen, Team Soigneur FBL (s.t.)

Omgange: 23

D

1. Peter Buhl, Hvidovre Cykle Klub (00:40:01:305)

2. André Malmgren Jensen, Hvidovre Cykle Klub (00:40:11:28)

3. Jacob Hansen, Køge Cykel Ring (s.t.)

4. Nicki Rasmussen, Hvidovre Cykle Klub (s.t.)

5. Anders Alminde, Birkerød Bicykel Club (s.t.)

Omgange: 15

Løbssponsorer

MELD DIG IND I HVIDOVRE CYKLE KLUB

Klubhus

Strandmarkens Fritidscenter
Hvidovre Enghavevej 2
2650 Hvidovre

 

Information

Bankoplysninger
Reg.nr.: 5342 Kontonr.: 0000274798

CVR. nr.: 31467357

Licenslink

Motionslink

Share This
X